TOKİ - Emlak Konut GYO'nun gelir paylaşımlı konut projesi ön başvuru formu
Ön Başvuru Formu
Başakşehir’in Yeni Merkezi Türkiye’ye Örnek Olacak

Dünyanın farklı ülkelerine gerek iş için gerekse turistik amaçlı gidenler kentleşme konusunda Türkiye’nin ciddi eksiklikleri olduğundan yakınırlar. Yurtdışından dönenler, alt yapısı ve üst yapısı düzen içinde kurulmuş Paris, Berlin, Londra, New York, Budapeşte gibi dünya şehirlerinin meydanlarındaki yaşamı anlatmakla bitiremezler.

Artık Türkiye’de de adından söz ettirecek bir kent meydanı inşa ediliyor. Türkiye’nin en güvenli ilçesi olan Başakşehir’de 60 bin metrekare arazi üzerinde inşa edilecek ilk kent meydanı, İstanbul’un ve Türkiye’nin diğer ilçelerine örnek olmaya hazırlanıyor. Taksim meydanının neredeyse iki misli büyüklüğe sahip olacak yeni kent meydanı sadece büyüklüğüyle değil alt yapı ve ulaşım özellikleriyle de örnek olmaya hazırlanıyor.

Her ihtiyaca cevap vermek üzere planlanan yeni kent meydanı, Sağlık Kent, Türkiye’nin ve Avrupa’nın 368 bin metrekare alana sahip en büyük botanik parkı, binlerce araçlık otopark alanı, kamu kurumlarını bir arada toplaması, halkın vakit geçirebileceği restoran, kafe, selatin mimarisinde inşa edilecek 5000 kişilik cami, toplu taşıma ile kolayca ulaşılabilmesi gibi özellikleri bir arada barındırıyor. Şehircilik açısından Türkiye’ye örnek olacak meydanın 2016’nın sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

Türkiye’nin ilk kent meydanını planlarını görmek için tıklayınız...